Sakushal

21st June 2024

सकुशल स्वास्थ्य समाचार 

२०८० पुस ८ गते, । भारतमा कोरोना सङ्क्रमितको सङ्ख्या ४ करोड ५० लाख नाघेको छ । स्वास्थ्य मन्त्रालयका अनुसार पछिल्लो २४ घण्टामा ७५२ नयाँ सङ्क्रमित थपिएका छन् । ३२५ जना निको भएका छन् भने ४ जनाको सङ्क्रमणका कारण मृत्यु भएको छ । देशमा सक्रिय केसको सङ्ख्या ३ हजार ४२० छ । एक दिन अघि यो सङ्ख्या २ हजार ९ सय ९८ थियो ।

स्वास्थ्य मन्त्रालयका अनुसार केरला राज्यहरूमा सबैभन्दा बढी ५६५ मामिलाहरू छन् । त्यहाँ थप २ जनाको मृत्यु भएको छ । २६६ जनाको उपचार भइरहेको छ । सक्रिय केसहरूको सन्दर्भमा, कर्नाटक ७० केसहरूसँग केरला पछि दोस्रो छ। कर्नाटक र राजस्थानमा १–१ जनाको मृत्यु भएको छ ।

विश्व स्वास्थ्य संगठन (डब्लुएचओ) का अनुसार पछिल्लो एक महिनामा विश्वभर कोरोना सङ्क्रमितको सङ्ख्या ५२ प्रतिशतले बढेको छ । नोभेम्बर १९ देखि डिसेम्बर १७ सम्म ८ लाख ५० हजार सङ्क्रमित र ३ हजारको मृत्यु भएको छ । तर, यो एक महिनामा मृत्युदर ८ प्रतिशतले घटेको छ । यसको मतलब गत महिना कोरोनाका कारण ८ प्रतिशत बढी मानिसको मृत्यु भएको थियो । (एजेन्सी)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *